4610M-901-103LF
- Mfr.Part #
- 4610M-901-103LF
- Manufacturer
- Bourns, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
4610M-901-103LF
- Description
- CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 10SIP
- Stock
- 748
- Quality
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 10000pF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Capacitors :
- 9
- Package / Case :
- 10-SIP
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V